aktuálně - novinky

 Stálou fotogalerii našeho ranče najdete na tamisha.rajce.idnes.cz/Ranc_berani_raj_-_www.beraniraj.cz/

 

 

 

 

 V současné době bereme rezervace na plemenné jehnice clun forest.
Plemenné jehnice romanovské ovce jsou již pro sezonu 2015 zamluveny. 

V tuto chvíli také bereme rezervace na plemenné berany romanovské ovce a plemenné berany clun forest (odběr podzim 2015)

2015 - očekáváme jehňata clun forest po otcích linií errol, Gerald, Wewer, jehňata romanovských ovcí linií Ramon, Ruslan, Rekut a Relik.

2014 - romanovské jehnice narozené v tomto roce byly všechny prodány do Rumunska.
Náš mladý plemenný beránek narozený v letošním roce se stal Národním junior vícešampionem Tehov 2014, další náš odchov, plemenný beran linie Ruslan se stal Národním senior šampionem beranů Tehov 2014. Ve velkém finále národního šampionátu romanovské ovce byla celá  polovina beranů z našeho odchovu!!!!

24.11. 2013 - všechny naše ovečky jsou již březí, dnes zkontrolovány ultrazvukem. V sezoně 2014 očekáváme romanovská jehňata linie Rekrut (jediní v ČR ! ), linie Ruslan a linie Relik. OD Clun Forestů očekáváme jehňata linie Fraser, Errol a Wewer.

17.11. 2013 -námi odchovaný beran linie Rulsan se stal vícešampionem 1. Národní výstavy romanovské ovce!! 

30.10. 2013 - naše klisny Lucille, Jessie získlay ocenění STER a úspěšně složily pracovní zkoušky. Jessie se stala vítezkou pracovního testu!

25.09. 2013 - máme uchovněných 10 beránků romanovské ovce a stejný počet clun forestů. Většina beranů je již prodána.

24.08. 2013 - námi odchovaný romanovský beran se stal šampionem nákupního trhu na celostátní výstavě Ovenálie 2013, naše bahnice Clun Forest vítězkou Národní výstavy Brno 2013

30.03. 2013 - na světe je 135 jehňat, všechny jehnice clun forest a romanovek již rezervované! Romanovské jehnice jsou vesměs prodané do zahraničí.

25.01. 2012 - dnes nás navždy opustila klisna Tamana.. :-(

24.01. 2012 - začali jsme bahnit a jako téměř každým rokem s námi matka příroda laškuje, takže se jehňátka rodí opět do mrazů. Bohudíky, to díky našim zkušenostem zvládáme zatím i bez jediné ztráty

10.01. 2012 - připravujeme se na bahnění. Ovce jsou již odčervené, naočkované Heptavacem a zhruba za 10 dní začínáme bahnit. Zájemci o jehňata z letosšního ročníku - kontaktujte nás s objednávkou co nejdříve, většina plemenných zvířat bývá rezervována velmi rychle!

09.01. 2012 - stále žijeme, jen nějak nestíhám aktualizace :-( Zkusím se polepšit.
Co je za poslední rok nového?
- v roce 2011 se nám narodila tři hříbata, dva irští cobové a jedna slečna sloveského teplokrevníka
- hříbátka irských cobů jsou již v nových domovech u skvělých lidí a doufáme, že k oboustranné spokojenosti (jak koňátek, nak nových majitelů :-) )
- na jaře našem romanovská bahnice s paterčaty získala na ENT v Bučici ocenění MISS romanovka
- na Národní výstavě ovcí v Brně jsme získali ocenění nejlepší kolekce ovcí kombinovaných plemen
- romanovské jehnice a beránci z našeho chovu byli exportováni do Ruska, země původu těchto ovcí, na což jsme náležitě pyšní
- na podzim jsme zbonitovali cca 20 plemenných beranů clun forset i romanovské ovce. Zatímco beránci clun forest se bleskově rozprodali zájemcům v ČR, beránci romanovští skončili takřka všichni v zahraničí

2.11. 2010 - léto bylo hektické, ale plodné.. :-) Dost jsme se potulovali po Evropě a tohle je výsledek:
- máme dvě nové klisny  a krásného hřebečka
irských cobů, mrkněte na sekci koně
- Tamana, Lassie a Jessie očekávají v roce 2011 hříbátka
- naše ovečky získaly na národní výstavě titul "nejlepší kolekce ovcí" a další beran je šampion NT
- z Holandska jsme si přivezli nového plemenného berana Clun Forest (a rovnou jsme k němu přibalili i nepříbuznou slečnu)
- ovce jsou již připuštěny, jehňata se začnou rodit v únoru 2011
- Tamisha v září odjela do nového domova do Jeseníků. Věříme, že se tam bude mít dobře a přejeme jí i její nové majitelce mnoho krásných společných chvil!

15.05. 2010 - dnes proběhla klubová výstava romanovských ovcí, spojená s Elitním nákupním trhem romanovských beranů. Jehnice z našeho chovu získala ocenění Miss romanovka a ačkoliv jsme nejhezčí romanovské berany z loňského ročníku klasifikovali již na podzim, získal náš beran linie Ramon titul šampiona ENT. Je to již třetí šampion v řadě z našeho chovu na tomto elitním trhu.

13.05. 2010 - Liffey řádí jako stádo čertíků, chudák máma ji nestíhá. Dnes tu byl na návštěvě Liffey tatínek Lord Kayne, když se to povede, bude mít Liffey za rok sourozence

05.05. 2010 - dnes těsně po půlnoci se narodila Lassie krásná kobylka, hnědá po tatínkovi Lord Kayne of the Owlish Fortress, pojmenovali jsme ji Liffey of the Paradise. Pánbůh ať jí prosím požehná, vše nasvědčuje tomu, že je zdravá :o)

09.03. 2010 - na světě je více než stovka jehňat, z toho téměř třicet jehňat Clun Foresta. V tuto chvíli se můžeme pochlubit, že máme největší stádu Clun Foresta ve střední Evropě. Jehňata se mají čile k světu, dnes jsme vážili 30 denní Cluny a jsou mezi nimi jehňata, která mají v tomto věku i 17 kg  :o)

27.12. 2009 - na adrese www.beraniraj.cz/storage/1261945424_sb_ranberanrjkalend2010.pdf  najdete náhled našeho kalendáře na rok 2010

24.12. 2009 - všem chovatelům (stávajícím i budoucím), přátelům, kamarádůmi Vám všem ostatním přejeme krásné prožití svátků Vánočních a pevný krok po celý rok 2010 

20.12. 2009 - podelší odmlce (pracovní :o) ) - můžeme radostně oznámit, že máme dostavěné nové venkovní boxy pro koníky, všechny ovečky už březí. Bahnit začneme okolo 20.ledna 2010 (připravte se, většinou bychom dle našich termínů bahnění mohli předpovídat počasí, vždy mrzne až praští). Bahnit se bude cca 30 romanovských ovcí a 22 Clun Forestů.

6.7. 2009 - máme nový přírůstek v koňské stáji - klisnu Irish cob Shiva a.d. Tal der bunten Pferde. Přicestovala k nám od Bodamského jezera v Německu, ze stáje manželů Riech. www.irishcob-riech.de  Více v sekci koně.

4.7. 2009 - Lassie je opět březí  :o)  Držte jí palce, ať vše dobře dopadne... Tatínek budoucího hříbátka je hřebec LORD KAYNE of the Owlish Fortress (STER)

9.6. 2009 - fotogalerii z Elitního nákupního trhu beranů najdete zde tamisha.rajce.idnes.cz/Elitni_nakupni_trh_romanovskych_beranu_Bucice_2009/

23.května 2009 - Lassie se zúčastnila svodu Irish cobů v Tanvaldu. Po posouzení holandskými rozhodčími získala podruhé 1. premii a titul STER  :o) Fotky z celé akce najdete na tamisha.rajce.idnes.cz/Irish_cob_Tanvald/

21.května 2009 -  v galerii jsou přidány fotky jehňat z dubna a foto našich beranů z bonitace v květnu

16.května 2009 - námi odchovaný beránek, syn importovaného berana linie Ramon, se stal šampionem Elitního nákupmího trhu romanovských ovcí  :o)

30.dubna 2009 - začínáme prodávat jehňata, zájemci mrkněte na sekci "prodej" a v případě zájmu se ozvěte.

16.dubna 2009 - v noci se klisně Tamaně narodila kobylka, bohudík je zdravá a čiperná. Jmenuje se Tamisha of the Paradise. Máme z ní ohromnou radost a doufáme, že to příště dobře dopadne i s dalším hříbátkem Lassie.

29.března 2009 - v časných ranních hodinách se Lassii narodil krásný hřebeček. Bohužel měl vrozené onemocnění a na světě byl pouze 36 hodin.... :o((

24.ledna 2009 - na světě je již přes sto jehňat. Ovečky se nám letos trochu zbláznily, polovina romanovských bahnic povila čtyřčata. Začínají se rodit i malí Clun Foresti, nyní tu již jsou dvě holčičky a dva kluci.

14.ledna 2009 - jehňata se letos rodí do největších mrazů :o( Během tohoto týdne jich je na světě již padesát, zvládáme to jak my, tak maminy a zaplať Pánbůh i miminka. Jak, na to se můžete podívat ve fotogalerce, je tam spousta čerstvých fotek.

12.prosince 2008 - zima v plném proudu, ovečky nahnané v salaši (venku by se nám utopily v bahně) a první přírůstky jehňat se začnou rodit počátkem ledna 2009. Jakmile to začne, určitě budu fotit a průběžně aktualitźovat fotogalerii. Držte holkám palce, ať to zvládnou bez problémů! :o)

10. října 2008 -  máme za sebou sonografické vyšetření stáda na březost, 42 romanovských bahnic je již březích. Bahnit začínáme ihned počátkem roku 2009. Prosím potencionální zájemce o jehničky z našeho chovu, aby si začali zamlouvat zvířata již v průběhu prosince - ledna. Jedná se hlavně o kříženky romanovka x clun forest, které jsou vždy vyprodány ihned.

7.září 2008 -  Krajská výstava ovcí a koz v Pardubicích pro naše zvířata skončila úspěšně, získali jsme ocenění "nejlepší kolekce ovcí". Naše klisna Irish cob Clononeen Leenane tam v rámci výstavy "Koně v akci" zároveň absolvovala svod Irských cobů, oceněna 1. prémií a je pro letošní rok druhým nejhezčím irským cobem v ČR. 

7.září 2008 -  na NT v Pardubicích  jsme klasifikovali 3 romanovské berany, všichni exteriér ER. Jsou v sekci "na prodej"

12.srpna 2008 -  do stáda byl vpuštěn beran prubíř, začínáme připouštět. Romanovské ovce se budou připouštět berany linie Ramon, Roland, Rauch a Clun Foresti berany linií Fraser, Gerald, Errol a Emilio.

10.srpna 2008 -  naše Clun Forest stádo se rozrostlo o 9 oveček a další dva plemenné berany, kteří se narodili ve Francii. Stali jsme se tak největším stádem Clun Forest v České republice s celkovým počtem 25 bahnic a jehnic a čtyř linií beranů. Příští rok již budeme prodávat i jehničky Clun Forest, letos je zde k dispozici ještě jeden nezamluvený mladý aukční beránek - bonitace říjen 2008.

5.srpna 2008 -  mrkněte na výstavy, počátkem září budeme v Pardubicích.

4.srpna 2008 -  konečně jsem zase nahrála do fotogalerie nějaké fotky. Budoucího tatíka miminka Lassie, horkovzdušný balón, který nám v červenci spadl na pastvinu, mladé beránky, z nichž někteří na podzim půjdou na bonitaci.

18.června 2008 -  obě naše kobylky jsou březí, v dubnu příštího roku by se měly narodit hříbátka. Lassie je připuštěná hřebcem Machoo (1.premie), Tamana je připuštěná hřebcem Cry For Me (ten má v původu 2xCor de la Bryere, Landgrafa)

17.června 2008 -  s radostí se musím pochlubit :o) - našemu chovu romanovských ovcí byl dnes udělen statut šlechtitelského chovu

10.května 2008 -  na ENT Horní Bučice jsme předvedli na klasifikaci naše mladé beránky, jeden z nich získal titul šampion NT. Fotografie a info  naleznete v sekci výstavy a prodej - romanovky - berani. Všichni beránci jsou již k prodeji!

3.května 2008 -  obě kobylky jsou připuštěné, jakmile budu znát výsledek zveřejním i fota "ženichů" :o)

4.dubna 2008 - galerii jsou nové fotky jehňat - jak Cluni, tak ostatní jehňata. Zároveň jsem dnes nafotila beránky, které budeme uchovňovat letos v květnu. Najdete je tamtéž, jsou na prodej.

18.března 2008 - konečně jsme rozhýbali fotogalerii. Nějaké fotky už tam jsou, jak budu mít chvilku času přidám další.

17.března 2008 - máme za sebou šťastný víkend plný jehňat Clun Forestů :o). Do sekce Clun Forest - přírůstky jsem dala jejich fotky. A v sekci romanovky - přírůstky jsou fotky jak nám děti rostou (foto: Libor Caha, za což mu upřímně děkuji, kdyby se tu náhodou neocitl s foťákem nevím, kdy bych našla čas)

4.března 2008 - konečně jsme našla trochu času doplnit sekci "užitkové křížení" mrkněte :o)

28.února 2008 - překročili jsme hranici "sto ovec" :o) - tedy v počtu narozených jehňátek.. Zatím pouze jediné nešťastnou náhodou uhynulo, jinak jsou (musím zaklepat) všechna živá a zdravá.

22.února 2008 - v sekci  výsledky KU romanovky najdete doplňenou tabulku s výsledky KU našeho chovu v porovnání s výsledky KU v ČR

10.února 2008 - na světě je přes osmdesát jehňat, dnes se narodil i první čistokrevný Forest. Do sekce "přírůstky" jsem dala čerstvé fotky, ke koním taky

29.ledna 2008 - na ranči máme nový přírůstek - kobylku Irish cob s nevyslovitelným jménem Clononeen Leenane :o). Narodila se v Irsku, jako pětiletá byla přivežena do Čech.

26.ledna 2008 - k dnešnímu dni máme již 67 narozených živých jehňat od 24 ovcí. Dalších 39 oveček své potomky teprve čeká.

25.ledna 2008 - narodila se nám paterčata (tedy ne nám, ale naší bahnici Pepině :o) ). Tři kluci, dvě holčičky, všichni zdraví a mají se čile k světu. Jejich táta touto dobou již připouští v Zootechnickém institutu v Polsku, je to beran linie Recht, ER, genotyp ARRARR.

15.ledna 2008 - začínají se rodit jehňata, dnes v noci první přírůstky – dvoje dvojčata a jedny trojčata

 


 

 

 

 

 

 

 


© 2007 2008 2009 2010 2011Ranč beraní ráj